O nás

Jsme Jirka a Zuzka, manželé Jelínkovi, se dvěma dětmi, co se rozhodli, že si chtějí svůj čas řídit sami, chtějí se věnovat svým dětem a hlavně chtějí vyrábět něco smysluplného, co bude lidem dělat radost.
A protože jsme z Moravy, kde víno a slivovice tečou proudem, začali jsme u lahví a postupně rozšířili výrobu na všemožné sklo i kovy. Slovy našeho kamaráda jsme se stali "potřebami pro alkoholiky". :-) Dnes už ale vyrábíme i hrníčky na kávu nebo třeba skleničky pro děti. Vybere si u nás zkrátka každý.

Ke svým klientům jsme vždy osobní, přistupujeme ke každému individuálně a pro každého se snažíme vymyslet ten nejoriginálnější text či obrázek tak, aby co nejlépe odpovídal jeho představám nebo charakteru obdarovaného (a někdy je to oříšek, který ale rádi rozlouskneme :-) ).

Ať už si u nás vyberete hrníček pro Vaši každodenní ranní kávičku, novomanželské sklenice pro svou dceru a budoucího zetě nebo džbánek na víno k 90. narozeninám Vaší milované babičky, vždy to bude originál z lásky, dělaný šikovnými ručičkami, ale hlavně srdcem a s radostí. Snažíme se plnit Vaše přání, abyste Vy byli spokojení a to je pro nás důležité.

Vaše radost je naše radost!

Zajímavost:

Naše výrobky, ač jsme malá firma, lidé rozváží i do vzdálených zemí a tam mají velký úspěch, což nás velmi těší. Thajsko, USA, Anglie, Německo, Nový Zéland, Švédsko a na Slovensko tiež. :-) Děkujeme!


O pískování

Pískování je opracování tvrdých materiálů proudem jemných částic. Pískování se řadí mezi luxusní úpravu povrchu materiálu, je nesmyvatelné, neoloupatelné, zdraví nezávadné a především krásné.

Jde o pískování různých motivů, věnování, logování skla (láhví, půllitrů, skleniček na víno, hrnků atd.), zrcátek i kovových předmětů jako jsou butylky, nože, zapalovače a jiné.

Proces pískování byl patentován v roce 1870 Bejnaminem Chew Tilghmanem v USA (US patent 104 408). Ten patentoval pískovací dmýchadlo, které mu umožnilo hloubkově porušovat tvrdé předměty např. kov, kameny nebo sklo. Později proces vylepšil o šablony, které mu umožňovaly vytvářet stále stejný vzorek u mnoha výrobků.

O osm let později dostal patent také Němec Holstein z Osnabrucku, který matoval povrch skla pískem. Písek při matovaní působí na sklo samospádem. Na přelomu století se dostalo pískování také do Čech.

Proces se nazývá pískování, protože se k tryskání používal jako abrazivum hlavně písek. Byl nejvíce dostupný a nejlevnější. Nástroje k pískování se dle toho nazývaly pískovačky.

Pískování funguje na tlakovém principu. Pod tlakem se z pískovací pistole vypouští tzv. pískovací médium neboli abrazivo, které při dopadu na tryskaný předmět ničí starou nebo nepotřebnou vrstvu. Pro vytvoření potřebného tlaku se kompresorem stlačí vzduch do tlakové nádoby tryskacího zařízení, který je následně společně s abrazivem uvolňován do tryskací hadice a přes tryskací pistoli ven.  

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky